/Files/images/3.jpg Сучасна шкільна бібліотека є невід’ємною ланкою навчально-виховного процесу. Це насамперед освітній,культурно-дозвільний елемент освітнього середовища. Головною метою діяльності шкільної бібліотеки є: популяризація книг серед учнів; формування їх світогляду; реальна допомога кожній дитині в задоволенні особистих читацьких інтересів, потреб, запитів. Вона озброює учнів умінням поповнювати знання, орієнтуватись у потоці різної інформації, сприяє інтелектуальному та моральному становленню особистості. Саме бібліотека покликана задовольнити потребу дитини в пізнанні навколишнього світу, допомогти визначити своє місце в ньому, забезпечити її моральне становлення. Навчити дитину любити книгу, сприймати її як невичерпне джерело пізнання світу, знань і мудрості народної – головне завдання сучасної бібліотеки. Все це формує у підростаючого покоління національну гідність і гордість за рідну країну.

Поточна робота бібліотекаря, активу бібліотеки спрямовується на популяризацію книг серед дітей, формує в них світогляд, дає реальну допомогу кожній дитині в задоволенні особистих читацьких інтересів, потреб, запитів. В своїй поточній роботі бібліотека проводить бібліографічне інформування, в якому здійснюється групова та масова форма роботи. Бібліографічне інформування, тобто ознайомлення читачів з новими надходженнями, здійснюється за допомогою картотек, списків нової літератури.

Масове інформування здійснюється організацією виставок, картотек новинок, проведенням днів ознайомлення із бібліотекою, переглядом статей з газет.

/Files/images/4.jpgТак, у бібліотеці діють постійні виставки «Тарасу Григоровичу Шевченко 200», «Стежками рідного краю», «Хочеш бути сучасним – читай», «Мова – духовне багатство народу», «Олімпійське сузір’я України», «Наші звичаї і традиції» та ін. До всіх знаменних дат готуються виставки: «Із сльози відродилася» (до Дня незалежності), «Сьогодні іменини в бібліотечної родини» (до всеукраїнського Дня бібліотек), «Ніхто не забутий, ніщо не забуто» (до Дня партизанської слави), «Страшний 33-й» (до Дня пам’яті жертв голодомору), «Дзвони Чорнобиля» (до дня пам’яті Чорнобильської трагедії), «Війна залишила сліди» (до Дня перемоги ) та ін. Крім того, проводяться бесіди біля виставок.

/Files/images/7.jpgКожного року для першокласників проводиться Посвята в читачі, для другокласників Свято книги, де учні знайомляться із правилами відвідування бібліотеки та вчаться самі знаходити потрібні книги.

Розвиток читацьких інтересів учнів зумовлений дальшим удосконаленням культури мови, забезпеченням словникового запасу. Тому бібліотекар допомагає учневі, читачу зорієнтуватися у довідковому фонді, навчає швидко і правильно користуватися словниками, довідниками, енциклопедіями у вигляді індивідуальних бесід з учнем.

Також діє гурток «Книжчина лікарня», в якому задіяні найактивніші читачі. Свою діяльність гурток спрямовує на розв’язання таких проблем:
- викликати в учнів потребу вдумливого читання та самовиховання читацького таланту як ознаки освіченості кожної людини;
- розвивати уміння працювати самостійно, робити співставлення, узагальнювати теоретичний матеріал;
- розвивати уміння спілкуватися, оцінювати, даючи відповіді на питання;
- вихованняя інтересу, поваги, любові до книги;
- поглиблювати любов до художнього слова, викликати прагнення до пізнання нового;
- вести читачів у світ мистецтва, у світ художнього слова.

/Files/images/р.jpgУ рамках гуртка проводяться бесіди, бібліотечні уроки ( «Бережи підручник», «Скільки коштують підручники», урок-подорож «У вільну хвилину», урок-екскурсія «Стежками рідного краю»), ігри («Чи готовий ти до роботи у бібліотеці»).

Працюю в повному забезпеченні учнів підручниками, ведеться картотека шкільних підручників. Разом із бібліотечним активом раз на квартал проводяться рейд-перевірки по збереженню навчальної книги, визначаються переможці, відомості заносяться до Куточка читача.

Кiлькiсть переглядiв: 354