ДПА 2023

Українські школярі знову складатимуть державну підсумкову атестацію (ДПА) у 2022/2023 навчальному році.

Учні 4-х, 9-х і 11-х класів будуть писати ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання у навчальних закладах.

Відповідний наказ ухвалили у Міністерстві освіти і науки 12 вересня, повідомляє Нова українська школа.

У МОН також визначили перелік предметів, які складатимуть на ДПА випускники.

ДПА 2021

Міністерство освіти і науки розробило проєкт наказу, що визначає умови проведення державної підсумкової атестації для школярів 4-х, 9-х та 11-х класів у 2021 році.
Цей проєкт документа винесений для громадського обговорення, яке триватиме до 12 жовтня, передає пресслужба МОН.
Так, у документі визначено перелік предметів, з яких цього року складатимуть шкільні іспити учні 4-х, 9-х та 11-х класів, а також показано форму проведення державної атестації.
Зазначимо, що учні 4-х та 9-х класів складатимуть ДПА письмово у своїх школах. А державна підсумкова атестація випускників традиційно відбуватиметься у формі ЗНО.

Які предмети на ДПА
у 2021 році складатимуть учні 4-х класів

Державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття початкової освіти, проводиться у школі в письмовій формі. Школярі мають складати іспити з таких предметів:
  1. Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання)
  2. Математика
  3. Мова національної меншини або мова корінного народу (у класах з навчанням або вивченням мови нацменшини чи корінного народу за рішенням педагогічної ради закладу освіти).

Які предмети на ДПА
у 2021 році складатимуть учні 9-х класів

Державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття базової освіти, також проводиться у школі в письмовій формі. Школярі мають складати іспити з таких предметів:
  1. Українська мова
  2. Математика
  3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти):

Які предмети на ДПА
у 2021 році складатимуть учні 11-х класів

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:
  • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
  • математика;
  • історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
  • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:
  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

ДПА 2020

Результати зовнішнього оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова і література (частина з української мови) (обов’язково);
  • математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття) (на вибір випускника);
  • один з предметів із запропонованого вище переліку (на вибір випускника).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації іноземну мову, результат за ЗНО буде зараховано як результат за ДПА (за шкалою 1–12 балів), залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:

  • для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

ДПА 2019

У 2019 році як оцінки за ДПА для випускників старшої школи закладів загальної середньої освіти буде зараховано результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів (наказ Міністерства освіти і науки України від 22 серпня № 931«Деякі питання проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»):

1) українська мова і література (українська мова);

2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;

3) навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).

Звертаємо увагу, що для проходження ДПА можна обрати й математику, й історію України.

У разі проходження ДПА у формі ЗНО з іноземної мови, випускники старшої школи закладів загальної середньої освіти, які вивчали цю іноземну мову:

  • на рівні стандарту або академічному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання завдань 1–32 і 49–59 (43 завдання);
  • на профільному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання усіх завдань тесту (59 завдань).

Також у 2019 році ДПА у формі ЗНО з української мови і літератури (українська мова), математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) проходитимуть учні (слухачі, студенти) закладів профейсної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2019 році здобудуть повну загальну середню освіту.

Як оцінки за ДПА буде зараховано результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи або частини з них (залежно від навчального предмета).

ДПА 2018

У 2018 році як оцінки за ДПА для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів буде зараховано результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів (наказ Міністерства освіти і науки України від 31 липня 2017 року № 1103 «Деякі питання проведення в 2018 зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»):

1) українська мова і література (українська мова);

2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;

3) навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).

Звертаємо увагу, що для проходження ДПА можна обрати й математику, й історію України.

ДПА 2017

Порядок державної підсумкової атестації у загальних середніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році не зміниться.

Державна підсумкова атестація випускників загальних середніх навчальних закладів І ступеня (початкова школа) розпочнеться 15 травня, ІІ ступеня (основна школа) - 1 червня, а для випускників шкіл ІІІ ступеня – 23 травня. Перелік предметів, з яких буде проводиться державна підсумкова атестація для випускників шкіл І - ІІ ступенів, порівняно з минулим роком, не зміниться. Зокрема, для загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня – це українська мова, літературне читання, математика.

Державна підсумкова атестація випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів (шкіл ІІІ ступеня) розпочнеться з 23 травня і буде проходити у формі зовнішнього незалежного оцінювання. ДПА у формі ЗНО випускники шкіл складатимуть з трьох предметів: українська мова, математика або історія України та ще з одного предмета за власним вибором.

ДПА 2016

МОН України оприлюднило наказ «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році» від 16 вересня 2015 року № 940.

Відповідно до наказу, державну підсумкову атестацію у загальноосвітніх навчальних закладах проводитимуть:

  • для учнів 4-го класу — з 10 по 20 травня;
  • для учнів 9-го класу — з 1 по 10 червня;
  • для учнів 11-го класу — з 16 по 30 травня.

Випускники початкової школи складуть іспити з української мови, літературного читання та математики.

Дев’ятикласники пройдуть державну підсумкову атестацію з української мови, математики та ще з одного предмета на вибір педагогічної ради навчального закладу.

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеня складатимуть іспити у формі ЗНО з української та іноземної мов, а також з математики або історії на власний вибір.

ДПА-2015

Шановні вчителі!

Міністерство освіти і науки України оприлюднило наказ про проведення ДПА у цьому навчально році.

Державна підсумкова атестація у загальноосвітніх навчальних закладах проходитиме у такі терміни:
у школах І ступеня-з 12 по 21 травняз трьох предметів: української мови, читання та математики;

у школах ІІ ступеня - з 1 по 8 червня з трьох предметів: української мови, математики та предмета за вибором навчального закладу;

у школах ІІІ ступеня- з трьох предметів у два етапи: 24 квітня у пунктах тестування - з української мови у формі ЗНО; з 22 по 28 травня - у навчальних закладах з двох предметів - математики або історії України та предмета за вибором учнів.
ДПА проводиться у письмовій формі із предметів інваріантної складової.

Завдання для проведення атестаціїукладають вчителі відповідного фаху, погоджує педагогічна рада та затверджує керівник навчального закладу.

Детальніше туту

в 4 класі

Як передбачено статтею 34 Закону України «Про загальну середню освіту», 2014/2015 навчальний рік закінчується проведенням державної підсумкової атестації випускників початкової школи з 12 по 21 травня 2015 року .
У 2014/2015 навчальному році передбачається проведення державної підсумкової атестації для учнів початкової школи у вигляді підсумкових контрольних робіт з трьох предметів: читання, української мови та математики.

ДПА в 9 класі

Як передбачено статтею 34 Закону України «Про загальну середню освіту», 2014/2015 навчальний рік закінчується проведенням державної підсумкової атестації випускників основної школи з 1 по 8 червня 2015 року.
У 2014/2015 навчальному році Державну підсумкову атестацію для учнів основної школи передбачається провести у письмовій формі з трьох предметів: української мови, математики або історії та з предмета за вибором школи за завданнями, розробленими загальноосвітніми навчальними закладами.

ДПА в 11 класі

Як передбачено статтею 34 Закону України «Про загальну середню освіту», 2014/2015 навчальний рік закінчується проведенням державної підсумкової атестації випускників старшої школи з 22 по 28 травня 2015 року.
У 2014/2015 навчальному році Державну підсумкову атестацію для учнів старшої школи передбачається провести у письмовій формі з трьох предметів: української мови, математики або історії та з предмета за вибором учнів за завданнями, розробленими загальноосвітніми навчальними закладами.

Державна підсумкова атестація в старшій школі у 2014 році. ДПА 11 клас

У 2013/2014 навчальному році державна підсумкова атестація в старшій школі (11 клас) проводиться з трьох предметів

Державна підсумкова атестація в старшій школі проводиться з трьох предметів:

  • українська мова;
  • історія України або математика (для учнів, які навчалися у класах універсального профілю), профільний предмет (для учнів, які навчалися у класах з іншим профілем навчанням),;
  • предмет за вибором.

При вивченні двох профільних предметів (наприклад, фізики і математики у фізико-математичному профілі) атестацію складають із одного з них замість предмета за вибором.

Перелік офіційних збірників див.тут.

Скачати математика 1 ч. 2 ч., збірник переказів, біологія, географія, фізика, хімія, історія України, Всесвітні історія, Світова література, Англійська мова

Державна підсумкова атестація в основній школі у 2014 році. ДПА 9 клас

У 2013/2014 навчальному році державна підсумкова атестація учнів 9-х класів (основна школа) проводиться з п'яти навчальних предметів

ДПА 2014 року в основній школі проводиться з п'яти навчальних предметів: української мови, біології, географії, математики, а також іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу.

У загальноосвітніх навчальних закладах (класах, групах) з поглибленим вивченням предметів, спеціалізованих навчальних закладах, ліцеях, гімназіях, колегіумах таким предметом за вибором може бути той, що вивчався поглиблено.

З усіх обов’язкових предметів атестація проводиться письмово за збірниками, рекомендованими Міністерством освіти і науки України. У разі проведення атестації за вибором, форму проведення атестації (усно чи письмово) обирають учні.

Випускники основної школи загальноосвітніх навчальних закладів (класів) з навчанням мовами національних меншин, які прибули із закордону і почали вивчати українську мову в поточному навчальному році, замість атестації з цього предмета можуть, за заявою батьків або осіб, які їх замінюють, та рішенням педагогічної ради, проходити атестацію з мови навчання.

Перелік офіційних збірників див.тут

Скачати англійська мова, математика, збірник диктантів, географія, біологія

Державна підсумкова атестація в початковій школі у 2014 році. ДПА 4 клас

У 2013/2014 навчальному році державна підсумкова атестація у початковій школі проводиться з української мови (мова та читання) та математики

У початковій школі державній підсумковій атестації у 2014 році підлягають результати навчальної діяльності учнів четвертих класів з української мови (мова і читання) та математики.

У навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин можуть підлягати атестації результати навчальної діяльності з мови навчання (мова і читання).

Державна підсумкова атестація проводиться в усіх загальноосвітніх навчальних закладах відповідно до календарного планування на другому чи третьому уроці, окрім понеділка та п’ятниці.

Зміст завдань для державної підсумкової атестації сформовано відповідно до вимог, викладених у Програмах для 1–4 класів середньої загальноосвітньої школи (К.: Початкова школа, 2006, 2007).

На проведення атестації з кожного предмета відводиться 1 академічна година. В один день можна проводити атестацію лише з одного предмета.

Завдання державної підсумкової атестації виконують усі учні, окрім тих, які з поважних причин (хвороба, довготривале перебування на лікуванні, участь у спортивних змаганнях, переїзд на інше місце проживання, природні катаклізми) не можуть брати участь у їх виконанні. У такому разі оцінки за державну підсумкову атестацію виставляються цим учням за результатами річного оцінювання.

Додаткові види перевірочних робіт у 4 класах не проводяться.

Перелік збірників див.тут

Скачати українська мова, читання, математика

Нормативні документи ДПА 2014 року

Нормативно-правова база державної підсумкової атестації (ДПА) учнів шкіл, що проводиться у 2014 році

Чинна нормативна база, що регулює проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти в 2014 році:

Звільнення від проходження ДПА

Особи, які атестуються за результатами річного оцінювання та можуть бути звільнені від проходження державної підсумкової атестації

Перелік осіб, які можуть бути звільнені від проходження державної підсумкової атестації (ДПА) визначається відповідно до розділу VIII "Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти".

Учасники міжнародних змагань

Від проходження ДПА можуть бути звільнені учні (вихованці) випускних класів, які беруть участь у спортивних змаганнях, конкурсах, виставках, що мають статус міжнародних відповідно до чинного законодавства України й проходять під час проведення атестації у навчальному закладі.

Учасники тренувальних зборів до міжнародних олімпіад та змагань

Від атестації можуть бути звільнені учасники тренувальних зборів з підготовки до олімпіад, турнірів, змагань, конкурсів, які мають статус міжнародних. У такому випадку у додаток до свідоцтва про базову загальну середню освіту або атестата про повну загальну середню освіту виставляється річна та атестаційна оцінки 12 балів з того предмета, з якого учні (вихованці) брали участь у тренувальних зборах, з інших предметів виставляються атестаційні оцінки за результатами річного оцінювання.

Учасники та переможці олімпіад


Від атестації звільняються учасники міжнародних предметних олімпіад, турнірів і конкурсів, а також переможці III етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад (особи, нагороджені дипломами І-ІІІ ступеня) та учасники IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з предметів, з яких вони стали переможцями (у відповідних випускних класах). У такому випадку у додаток до свідоцтва про базову загальну середню освіту або атестата про повну загальну середню освіту виставляються річний та атестаційний бали з цих предметів - 12 балів.

Учасники та переможці конкурсів МАН

Від атестації звільняються переможці ІІ (особи, нагороджені дипломами І-ІІІ ступеня) та учасники ІІІ етапів Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук (у відповідних випускних класах) з предмета, який є базовим для оцінювання навчальних досягнень учнів під час конкурсу. У такому випадку у додаток до свідоцтва про базову загальну середню освіту або атестата про повну загальну середню освіту виставляються річний та атестаційний бали з цих предметів - 12 балів.

За станом здоров’я

Учні можуть бути звільнені від проходження державної підсумкової атестації за станом здоров'я. Учням (вихованцям), які за станом здоров'я звільняються від атестації, необхідно подати заяву батьків та довідку лікарсько-контрольної комісії, засвідчену печаткою закладу охорони здоров'я. Підстави для звільнення від проходження ДПА за станом здоров’я визначаються "Інструкцією про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів за станом здоров’я".

Також, звільняються від атестації учні (вихованці) загальноосвітніх санаторних шкіл (шкіл-інтернатів) для хворих дітей у період їх перебування в цих закладах, спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів) для глухих дітей, зі зниженим слухом, сліпих, зі зниженим зором, з порушеннями опорно-рухового апарату, тяжкими порушеннями мовлення, затримкою психічного розвитку, розумово відсталих дітей.

Такі учні (вихованці) можуть допускатися до проходження атестації за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють.

Для осіб, звільнених від атестації, у додаток до свідоцтва про базову загальну середню освіту або атестата про повну загальну середню освіту виставляються річні бали та робиться запис: "звільнений(а)".

Кiлькiсть переглядiв: 1128