Акції «16 днів проти насильства»

2016-12-07

І в жилі, як на полі мінному,
Я просила у цьому сторіччі
Хоч би той магазинний мінімум:
«Люди, будьте взаємно ввічливі».
І якби на те моя воля,
Написала б я скрізь курсивами: -
Так багато на світі горя,
Люди! Будьте взаємно красивими.
Ліни Костенко

З метою привернення уваги учасників навчально – виховного процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, щорічно проводяться різноманітні заходи у рамках акції «16 днів проти насилля. Вони створюють своєрідний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства, боротьби зі СНІДом, рабством та дій щодо захисту прав людини.

Тобто цей тиждень – пропаганда, спрямована на всіх громадян нашої держави. А наша маленька «держава» (тобто школа) не стала винятком: було розроблено ряд заходів, що охопили усі ланки освітньої діяльності початкової школи.

/Files/images/прий1.jpg14-18 листопада соціальним педагогом із учнями 5-9 класів проведені заняття з елементами тренінгу на тему: «Насилля: попередити та зупинити» та перегляд відео роликів на дану тематику. Під час заходу учні активно обговорювали проблему насильства не тільки в сім’ї, а і в навчальному закладі. На завершення були продемонстровані відеофільми «Я туди ніколи не вернусь»про проблеми насильства в сім’ї та можливі шляхи виходу з данихситуацій, та фільм «Фіса»про насильство в навчальному закладі Також цього ж дня,учнями 2-4 класів були розроблено буклети «СТОП ! Насилля»

Темою заходів у 7-8 класах стала проблема насильства у суспільстві. Відзеркалені проблеми з реально наведеними фактами життя ще раз змусило задуматися: як живемо? Як ставимося один до одного? Близькі, дорогі люди, що змушує їх бути такими жорстокими? Чому любов, доброту, терпіння пускають під укіс, і навіть до дітей при цьому немає жалю — над ними знущаються, їх б'ють, вони виростають душевно пораненими, понівеченими... У дітей зникає відчуття захищеності, вони губляться в цьому світі. Проблема сімейного насильства на сьогоднішній день є дуже гострою.

/Files/images/прий2.jpg

Головне, про що маємо дбати – здоров’я душі дитини як невід’ємну складову здоров’я. Все, що травмує душу дитини, спотворює її внутрішній світ, - пробуджує злі думки.

Повага до особистості й насильство над нею – несумісні речі. Пам’ятаймо про це!

Кiлькiсть переглядiв: 32