• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Всеукраїнський фестиваль колядок та щедрівок

Всеукраїнський фестиваль колядок та щедрівок

2017-01-30

/Files/images/фестиваль.JPG

28 січня творчий колектив нашої школи під керівництвом вчителя музичного мистецтва та основ християнської етики Приймак Тетяни Володимирівни взяв участь у XII Всеукраїнському фестивалі колядок та щедрівок, що проходив у студентсько-викладацькому храмі преп. Федора Острозького Національного університету «Острозька академія». Це дійство проводиться з метою збереження і розвитку різдвяних традицій нашого краю та України, підвищення духовно-культурного рівня населення, посилення ролі народної творчості, літератури, мистецтва у формуванні світогляду та естетичних смаків підростаючого покоління та суспільства загалом; обміну досвідом роботи із залучення молодого покоління до збереження народних традицій та обрядів. Крім того, цьогоріч на фестивалі встановлювався рекорд по найдовшому багатогодинному виконанні різдвяних піснеспівів.

Розпочав захід отець Василь Жуковський, який між іншим є відомим науковцем, доктором педагогічних наук, професором. Він стояв у початків відродження першого вищого навчального закладу України та Східної Європи – Острозької академії. Під його керівництвом розроблено перший в Україні навчально-методичний комплекс з основ християнської етики. Також на захід приїхало безліч колективів, церковних хорів, народних ансамблів, аматорських гуртів із усіх куточків України. Були представники із ЗМІ, Міністерства освіти і науки України, острозької інтелігенції.

Дуже емоційним, експресивним був виступ нашого шкільного хору «Дзвіночки». Публіка не була скупою на оплески, адже якісний спів та юні школярики, які була вбрані у барвисті вишиванки не тільки радували око, а й зігрівали серце та душу кожного присутнього на цьому дійстві.

Вражаючим був виступ дуету в складі Ангеліни Будник та Вадима Каплуновського, які виконували композицію «Щедрик». Кожен глядач зміг відчути ту самовіддачу, ту любов, ту щирість, яка була вкладена виконавцями у музичний твір.

Настоятель Храму отець Василь Жуковський подякував нашим учасникам та нагородив їх грамотами, дипломами та цінними подарунками. Також Василь Миколайович подякував Тетяні Приймак за активну співпрацю із Острозькою академією та активне пропагування духовно-моральних цінностей серед учнівської молоді.

Після виступу, наші учасники разом із своїми педагогами мали змогу побувати на екскурсії Острозькою академією, дізнатися більше про історію цього навчального закладу, побувати в мистецькій галереї та підземеллях університету, побачити першу та єдину в Україні тріумфальну арку, зведену на честь Острозької Біблії, яку минулого року особисто відкрив Президент України Петро Порошенко.

Кiлькiсть переглядiв: 31