Євроінтеграція - шлях до нових стандартів

Загальна інформація

23 червня 2022 року Європейська рада ухвалила рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.

Це історичне рішення відкриває перед Україною широкі можливості та водночас покладає на українську владу додаткові зобов’язання щодо виконання вимог з адаптації законодавства України до права Європейського Союзу та здійснення докорінних політичних, соціально-економічних, правових та інституційних реформ, спрямованих на розбудову розвинутої і сталої демократії та ринкової економіки.

Європейська інтеграція – це зближення України з Європейським Союзом як на рівні законів, так і на рівні правил та звичаїв, що існують у суспільстві. Її метою є вступ України до ЄС.

Вступ України до ЄС підтримує переважна більшість українців, євроінтеграційний процес є відображенням волі українського народу.

Євроінтеграція є пріоритетом української влади. Президент, Уряд та парламент працюють як одна команда, щоб цей процес ішов якомога швидше і поступово Україна перетворилась на розвинену країну з високим рівнем життя.

Євроінтеграція спрямована на практичні речі, які ведуть до покращення життя українців. Безвізовий режим з Європейським Союзом; сучасні Центри надання адміністративних послуг; державні сервіси, які можна отримати без черг онлайн через додаток Дія; дороги, які будуються у відповідності до стандартів ЄС – це перші результати євроінтеграції, здійснені за підтримки Євросоюзу.

Євроінтеграція – це практичні вигоди, які отримує кожний громадянин України від того, що країна починає жити за новими, високими стандартами. Це можливості, які відкриваються для українських підприємців, студентів, виробників завдяки можливості навчатися в Європі та постачати туди свої товари. Це також безпечна продукція для споживачів, що вироблена за європейськими стандартами.

Євросоюз є головним торговельним партнером України. Завдяки євроінтеграції українські виробники отримали спрощений доступ на ринок Євросоюзу – один із найбільших ринків світу. Україна вже стала одним із лідерів експорту сільськогосподарської продукції до ЄС.

Лише у 2019 році від торгівлі з ЄС Україна отримала понад 20 млрд євро. Це означає створення нових робочих місць та підвищення зарплат завдяки експорту нашої продукції до країн ЄС з високою купівельною спроможністю.

Ще більше переваг Україна отримає, коли повністю інтегрується до внутрішнього ринку ЄС і стане повноправним членом Євросоюзу.

Євроінтеграція – не тільки про торгівлю, але й про світогляд. Нетерпимість до корупції (не тільки не брати, але й не давати хабарів), рівність прав і можливостей жінок та чоловіків, повага один до одного, гідність, одні для всіх закони – це теж життя «за європейськими стандартами». Якісні дороги, безпечні продукти, відповідальна влада є похідними від цього.

Шість базових цінностей Європейського Союзу – Повага до людської гідності, Свобода, Демократія, Рівність, Верховенство права, Повага до прав людини – це світоглядні принципи, які є близькими та зрозумілими кожному українцю. Саме вони об’єднують нас з європейцями більше, ніж закони чи міждержавні угоди.

На основі цих принципів проводяться реформи – не для Євросоюзу, як інституції, а для нас самих. Адже всі ми хочемо жити в комфортній та безпечній країні, вільно подорожувати та навчатися, знати, що в державі діють єдині для всіх закони.

Євроінтеграція – це зміна світогляду. Необхідно щоб з нашого світогляду зникла «радянщина». Щоб основою життя, новим світоглядним стандартом в Україні стали відповідальність, повага один до одного, до права та гідності. Простіше кажучи, якщо ви з повагою ставитеся до оточення, паркуєтеся у дозволених місцях, дбаєте про чистоту свого будинку і свого міста, ощадливо ставитеся до ресурсів своєї країни – то ви вже дієте як європеєць.

Саме європейський світогляд – шість базових цінностей – є основою добробуту Європейського Союзу. Євроінтеграція України є зміною світоглядних принципів на всіх рівнях життя і рухом до європейського добробуту.

ПЛАН
заходів Полонського ліцею №2
з реалізації Стратегії комунікації у сфері європейської
інтеграції на 2022-2023 навчальний рік


з/п
Найменування заходу Термін виконання Виконавці
1. Організація та проведення тематичних семінарів, лекцій, вікторин з державної політики у сфері європейської інтеграції України Протягом року Заступник з НВР Класні керівники Вчитель правознавства
2. Створення на сайті ліцею тематичного розділу з питань європейської інтеграції України (Україна – ЄС) до 15.12.2022 Педагог-організатор Ведучий сайту
3. Проведення Дня Європи в Україні Травень 2023 Заступник з НВР Педагог-організатор Класні керівники Вчитель правознавства
4. Проведення днів культури ЄС у ліцеї Протягом року Заступник з НВР Педагог-організатор Класні керівники Вчитель правознавства
5. Конкурс малюнків для 1-5 класів «Європа – очима дітей» Протягом року Вчитель малювання Класні керівники 1-5 класів
6. Організація та проведення у ліцеї тематичних заходів: Тиждень Європейської культурної спадщини; Міжнародний день ООН; День місцевої демократії; Тиждень Європи в Україні; вікторин «Перевір свої знання про ЄС» та з питань національних культурних традицій, звичаїв та обрядів народів Європи (9-11 класи); конкурсів на кращу учнівську роботу «Взаєморозуміння в Європі через культуру, освіту та спорт»; конкурсів лепбуків, «Європейська спільнота очима дітей», «Пам’ятки культури, історії країн Європи», «Україна у Європі, Європа в Україні: погляд учнівської молоді, «Україна у Європейській співдружності»; тематичних бесід, годин інформування; тематичних виставок у бібліотеці «Багатолика Європа»; конкурсних фото-презентацій: «Європейське обличчя мого краю»; конкурсів літературних творів «Я будую Майбутнє України» тощо. Упродовж 2022-2023 н.р. Заступник з НВР Педагог-організатор Класні керівники Вчитель правознавства Вчителі української мови та літератури, історії

Корисні посилання

Постанова Верховної Ради України «Про деякі заходи щодо виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції»

Євроінтеграційний портал

Україна здобула статус кандидата на вступ до ЄС (Звернення Президента)

Комітет з питань інтеграції України до ЄС Верховної Ради України

Засідання щодо подальших кроків, спрямованих на членство України в ЄС (Комітет з питань інтеграції України до ЄС, 10 серпня 2022)

Міністерство освіти і науки України_ Міжнародна співпраця_Європейська інтеграція

Кiлькiсть переглядiв: 72